30 Mart 2009 Pazartesi

Elim Sende Etkinliği.2

İlgili yazım için hazırladığım eskizlerim. Fikir edinmeniz açısından paylaşıyorum. Herkes kendine göre önceden birşeyler çizerse daha kolay olacaktır. Çizerken çok fikirler geliyor, tavsiye ederim.
Bu arada katılımcılar en az 3 el çalışacak şekilde karar versinler, tekrar düşünsünler. Bazılarımız detayları konuştukça vazgeçti. Kendinizi zorlamadan, gerçekten istekliyseniz evet deyin. Herkes asgari 3 olmak üzere kaç el çalışabileceğini yazarsa ona göre grup yapacağız. Ben 6 ve üzeri el yaparım diyorum. Yani benim 5 elim sizlere gidecek. Ayrı ayrı 5 kişinin eli de bana gelecek. Benim ve benim grubuma katılanların 6 elli tablosu olacak.
3 el yaparım diyorsanız, sizin 3 kişilik grubunuzun tablosu 3 elden oluşacak. Siz hariç 2 kişinin eli olacak o tabloda.
Şunu da belirteyim, "el kadar" diye bir tabir vardır. Gözünüzde büyütmeyin. Vakit bol. Maraş işi işlemeyeceğiz sonuçta. Herkes güzel, gösterişli, renkleri uyumlu, temiz işçilik çıkarmaya çalışarak birşeyler yapabilirse sonuç güzel olacaktır. Zemin rengi de gruplara göre değişebilir. Herkes evde olan kumaşlarının rengine göre karar verebilir.
Henüz kesinleşmemiş listemizi de ekliyorum. Mart sonuna kadar katılımdan ayrılmak ya da katılmak isteyenleri ekleyip-çıkarabilirim.
 1. 3prenses
 2. dshandmade
 3. bilun şen
 4. beyaz mendil
 5. nrhnmrl
 6. begonvilli ev sakinleri
 7. mineal-ilayef
 8. saniye
 9. dün bugün
 10. ayça
 11. gece
 12. yelda
 13. semyıl
 14. fiamma
 15. nur
 16. adadenizi
 17. demetgun
 18. nalana
 19. örgüdelisi
 20. boncukhanım
 21. kapkaracamdankelebek
 22. kondor
 23. esinsel
 24. nazesen
 25. selmatozan
 26. sakagun
 27. dilevser
 28. sesiber
Toplam 28 :) Listeyi ekleme-çıkarma oldukça sık sık güncelleyeceğim. Listeye dahil olmak istediğini belirttiği halde ismi olmayan varsa tekrar yazsın, atlamış olabilirim. Son katılım 31.Mart.2009 Salı Şimdiden yapmaya başlayan arkadaşlar olmuş:) Onlar için kumaş ölçülerini şimdiden veriyorum. Dikiş payı da içinde 25x30 cm. olacak şekilde çalışabilirsiniz.
Konuyla ilgili canlı :) yazışmalarımızı
10 marifetYorum Gönder